Alanya Yaz Sezonu Açtı
Alanya Yaz Sezonu Açtı

Bilindiği üzere geçen yıollara göre Alanya daha erken yaz sezonunu açtı ve Turistler gelmeye başladı. Genelde Rusların akın ettiği Alanya/ Mahmutlar, Alanya / Kargıcak, Alanya/Oba ve İskandinav ülkeleri olan Finlandiya, Danimarka, İsveç, İsvicre, Almanya, Hollanda gibi avrupa ülkerin Alanya merkezi yine rusların genelde akın ettiği Alanya’dan Antalyaya doğru olan Türkler Avsallar, Konaklı, Okurcalar gibi yerler de mevcuttur.

Alanya Otel fiyatları genelikle 100 – 150 tl arasında değişen fiyata mevcuttur. Şimdilerde otellerin doluluk oranı giderek büyümesi otelcileri sevindirmiş durumdadır. Bilindiği üzere Avrupa ilkeleri gerielrken Rusların daha fazla iştirak ettikleri bilinmektedir.

Genelikle yaz aylarında doluluk oranı fazla olan, canlı ve hareketli bir sezona sahip olan Alanya, mağaralarıyla, antik kentleriyle ve doğal güzellikleriyle misafirlerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor. Alanya’da Akdeniz ikliminin ılıman havası sayesinde yaz aylarının uzun sürdüğü ilçe, çok çeşitli aktiviteler yer alıyor. Kültür turlarından, deniz tatiline, doğa sporlarından, yat turlarına kadar geniş bir aralığa sahip Alanya’da misafirler eğlenceli bir sezon geçiriyor. Durum böyle olunca her yıl ziyaretçi akınına uğrayan beldede birbirinden farklı konaklama alternatifleri bulunuyor. Konuklar dilerse Antalya şehir merkezine 140 km uzaklıkta yer alan Alanya merkezde konaklarken, dilerse Alanya’ya bağlı şirin beldelerden birini tercih edebiliyor.

Genelinin denize yakın mesafede yer aldığı Alanya otelleri, tatil otelleri, butik oteller, apart oteller, 5 yıldızlı oteller ve her şey dahil oteller gibi oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Konaklamanız için 4 veya 5 yıldızlı Alanya otellerini tercih edebilir ya da daha uygun bütçeli Alanya pansiyonlarında karar kılabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken onlarca seçenek arasında nasıl bir konaklama yapacağınıza erkenden karar vermek. Özellikle yaz mevsiminde beldenin nüfusunun artması sonucu rezervasyon yaptırmakta zorlanacağınızı düşünürsek, Alanya otelleri için erken rezervasyon fırsatlarını takip etmek en doğru tercih olacaktır.