Albert Einstein Kimdir
Albert Einstein Kimdir

Ulm/Württemberg, Almanya’da 1879 yılında doğan Albert Einstein sonunda özel görelilik ve genel teori geliştirdi bu soruşturma için bir tutku vardı. 1921 yılında, fotoelektrik etki yaptığı açıklama için fizik Nobel Ödülü kazandı ve ABD takip eden on yılda Naziler tarafından hedef sonra göç etmiş. Einstein, genel olarak 20. yüzyılın en önemli fizikçisi kabul, işini de Atom Enerjisi gelişimi üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu. Sonraki yıllarda Birleşik alan teorisi odaklanarak, Einstein 18 Nisan 1955’te öldü, Princeton, New Jersey.

14 Mart 1879 Ulm doğumlu, Württemberg, Almanya, Albert Einstein laik Yahudi bir ailede büyüdüm. Babası Hermann Einstein, kardeşi ile şirket üretilen elektrik ekipman tabanlı Elektrotechnische Fabrik J. Einstein & Cie, bir Münih-Kuran Satıcısı ve bir mühendisti. Annesi, eski Pauline Koch, aile ev koştu. Einstein bir kız kardeşi Maja, onu iki yıl sonra doğmuş.

Einstein Münih’te Luitpold Spor Salonu’nda İlköğretim Okulu katıldı. Ancak, orada yabancılaşmış hissetti ve kurumun katı pedagojik tarzı ile mücadele etti. Klasik müzik için bir tutku geliştirdi ve onunla yıllar sonra onun içine kalmayacağını keman çalmaya olsa konuşma zorlukları kabul, ne de vardı. En önemlisi de, Einstein’ın gençlik derin meraklılık ve soruşturma damgasını vurdu.