Avusturya Sohbet
Avusturya Sohbet

Avusturya sohbet ve arkadaşlık sitemiz olan Lafyap.Net sohbet, chat sitemize öncelikle hoşgeldiniz.  Arkadaşlık sitesi olarak kurulan sohbet mekanımız Avusturya sohbet odamız tamamen ücretsiz. Bu  Avusturya Sohbet Odaları, erkekler ve kadınlar ile sohbet için en iyi yerdir . Avusturya’da bulunan üyelerin çıkmaya profilleri kontrol çekinmeyin. Bize katılın ve üyelerimiz ile sohbet edin.

Avusturya Sohbete katılanlar genelikle kanallarda tanışmaya yönelik muhabbetler ederler. Yeni arkadaşlıklar kurarlar. Gurbette yaşayan türkler gurbetçi sıfatıyla Avusturya’da yaşadıklaır için Avusturya sohbet kanalıan girerek vatanındaymışlar gibi davranırlar. Yeni arkadaşlıkların adresi haline gelen sohbet sitemiz bir çok avrupa ülkesindne gurbetçi katıldığını belirtmek isteriz. Avusturya sohbet denilince öncelikli hedefimiz sizi kendinizin aile içinde olduğunuzu hissetirmemizdir.

Değerli dostlar biz sizlere aşağıda kısaca Avusturya ülkesini tanıtımınız yapacaz. Avurturya ülkesini merak edenler lütfen okusun.

Avusturya  Almanca: Österreich, resmen Cumhuriyeti Orta Avrupa’da 8.7 milyon kişinin federal Cumhuriyeti ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Çek Cumhuriyeti ve Almanya ile kuzey, doğu Macaristan ve Slovakya, Slovenya ve İtalya, güneyde, İsviçre ve Lihtenştayn Batı ile komşudur. Avusturya ülkesinde (32,386 metrekare mi) 83,879 km2. Arazi çok dağlık, Alpler altında yatan; ülkenin sadece %32 ‘ si (1,640 ft) 500 m aşağıda, en yüksek noktası (12,461 ft) 2,499 m.Standart haliyle kendi anadilini, ve Avusturya Alman ülkenin resmi dili olduğu gibi  nüfusun çoğunluğunu Alman yerel Bavyera lehçeleri konuşuyor. Diğer yerel resmi diller Macarca, Burgenland Hırvat ve Sloven vardır.

Ülkenin büyük bir çoğunluğu, Kutsal Roma İmparatorluğu’nun bir parçası iken Habsburg Hanedanı, zamanı geri modern kökeni-gün Avusturya tarih. Reform döneminden itibaren, birçok Kuzey Alman prensleri, İmparator otoritesini kızdığım, isyan bayrağı olarak Protestanlık kullanılır. Otuz Yıl Savaşı, İsveç ve Fransa Krallığı Krallığı etkisi, Prusya Krallığının yükselişi ve Napolyon istilaları, ama güneyde ve İmparatorluğun Alman olmayan alanlarda, İmparator ve Katolik olarak kontrol edilmeli, Almanya’nın kuzeyinde İmparator gücü zayıflamış. 17. ve 18. yüzyıllarda, Avusturya Avrupa’nın büyük güçlerinden biri olarak yerini korudu ve Fransız İmparator Napolyon’un taç giyme yanıt olarak, Avusturya İmparatorluğu, 1804 yılında resmen ilan edildi. Napolyon’un yenilgisinden sonra, Prusya Avusturya baş rakip olarak büyük bir Almanya devleti için ortaya çıktı. Königgrätz Muharebesi, 1866 Avusturya-Prusya Savaşı sırasında Prusya ile Avusturya yenilgi, Prusya Almanya geri kalanı üzerindeki kontrolü ele geçirir yolunu açtı. 1867’de, İmparatorluğu, Avusturya-Macaristan içine gidildi. 1870-1 Franco Fransa yenilgisinden sonra-Prusya Savaşı, Avusturya sonraki yıllarda siyaseti ve dış politikası, Prusya ile giderek yakınlaşan-İmparatorluğu neden olsa yeni Alman İmparatorluğu dışında bırakılmış. Bu ülke tamamen Avusturyalı bir ültimatom uygun değil, çünkü 28 Haziran tarihinde Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand suikastı sonrasında Temmuz 1914 Kriz sırasında, Avusturya-Macaristan, Alman destek sözü cesaret, 28 Temmuz’da Sırbistan’a savaş ilan etmişti. Sonuçta I. Dünya Savaşı içine sebebiyet verecek olan Avusturya böylece savaşa Temmuz krizde ilk olarak girmiş oldu.

Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de Habsburg Macaristan (Avusturya) İmparatorluğun çöküşünden sonra, Avusturya’da kabul edilen (Deutschösterreich) Alman-Avusturya Cumhuriyeti adına kullanılan, daha sonra Österreich, Almanya ile birlik de bir girişim değişti, ama bu-Germain-en-(1919) Saint Laye Antlaşması ile yasaklanmıştı. İlk Avusturya Cumhuriyeti 1919 yılında kurulmuştur. 1938 yılında Nazi Almanya Birleşme içinde Avusturya’yı istila etti.Almanya Müttefikler ve Avusturya’nın eski demokratik anayasa restore edildi tarafından işgal edildi. Bu 2. Dünya Savaşı sonuna kadar 1945 yılında sürdü. 1955 yılında, Avusturya Devlet Antlaşması yeniden egemen bir devlet olarak kurulan Avusturya, işgalin sona erdirilmesi. Aynı yıl, Avusturya Meclis İkinci Avusturya Cumhuriyeti sürekli tarafsız olacağını ilan eden Tarafsızlık Bildirgesi.

Bugün, Avusturya dokuz federal eyaletten oluşan parlamenter demokrasiye sahip bir ülkedir. Başkenti ve en büyük şehri, 1.7 milyon üzerinde nüfusu ile, Viyana.[Avusturya 9][16] Diğer büyük kentsel alanlar Graz, Linz, Salzburg ve Innsbruck vardır. Avusturya dünyanın en zengin ülkelerinden biridir,  $43,724 kişi başına nominal GSYİH ile. Ülkenin yüksek yaşam standardı geliştirdi ve 2014 yılında 21 dünyasında İnsani Gelişme Endeksi için sırada yer aldı. Avusturya 1955, 1999 yılında Avrupa Birliği’ne katılmasından bu yana Birleşmiş Milletler’in bir üyesi olmuştur ve OECD kurucusudur. Avusturya da 1995 Schengen Anlaşması imzaladılar ve Avrupa Para Birliğine