Cepten İnternete Giriş
Cepten İnternete Giriş

Mobil Web tarayıcı için elde taşınabilir mobil cihazlar, akıllı telefonlar veya telefonlar gibi, cep telefonu veya diğer kablosuz ağ üzerinden erişilen hizmetleri İnternet tabanlı anlamına gelir.

Geleneksel olarak, World Wide Web, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarda sabit hat hizmetleri aracılığıyla erişilen. Ancak, Web, taşınabilir ve kablosuz aygıtlar tarafından daha erişilebilir. Mevcut büyüme oranları ile, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı mobil cihazlar üzerinden insanlar tarafından web Erişimi — önümüzdeki beş yıl içinde masaüstü bilgisayarlardan web Erişimi aşmak için büyük olasılıkla erken 2010 ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) bir rapor dedi. Ocak 2014 mobil İnternet kullanımı ABD’DE masaüstü kullanmak aştı. mobil Web erişmek için shift 2007 yılından bu yana büyük dokunmatik akıllı telefonların yükselişi ile birlikte, 2010 yılından bu yana dokunmatik tablet bilgisayarlar ile yükselişi hızlandırdı. Her iki platform tabanlı kullanıcı Web deneyimleri daha iyi İnternet erişimi, ekranlar ve mobil tarayıcılar, ya da uygulama, mobil cihazların daha önceki nesillerden daha bulunur. Web tasarımcılar ayrı ayrı Bu sayfa üzerinde çalışabilir, ya da sayfaları otomatik olarak dönüştürülür, Mobil Vikipedi’de gibi olabilir.

Mobil Web uygulamaları ve yerel uygulamalar arasında ayrım mobil tarayıcılar tabanlı uygulamalar geliştirmek ivme ve GPS çipleri de dahil olmak üzere mobil cihazlar, tarayıcı ve hız ve yetenek donanımına doğrudan erişim giderek daha bulanık hale beklenmektedir. Gelişmiş kullanıcı arayüzü grafik fonksiyonları için kalıcı depolama ve erişim Daha fazla platforma özgü yerel uygulamaları için ihtiyacı azaltabilir.

Mobil Web 3.0 da Web çağrılıp değişiklikleri kullanıcılara paralellikler çizim Web 2.0 Web siteleri çoğaldı yaşıyordu.

Bugün mobil Web erişimi hala birlikte çalışabilirlik ve kullanılabilirlik sorunları yaşıyor. Birlikte çalışabilirlik sorunları, mobil cihazlar, mobil işletim sistemleri ve tarayıcılar platform parçalanma kaynaklanıyor. Kullanılabilirlik sorunları/işletme (ekran çözünürlüğü sınırlar ve kullanıcı girişi) cep telefonu form faktörü küçük fiziksel boyutu üzerinde yoğunlaşmış. Bu eksikliklerine rağmen, birçok mobil geliştiriciler mobil Web kullanarak uygulamalar oluşturmak için seçin. Mobil Uygulama Geliştirme Haziran 2011 Bir Araştırma mobil Web üçüncü en çok kullanılan platform buldu, Android ve iOS takip ediyor.

2013 Nisan ayında ACM Communications bir makale, Web teknoloji Nicholas C. 2013 yılında kullanılan cep telefonları Temmuz 1969 aya iniş için kullanılan Apollo 11 70 kg (32 kg) Apollo Rehberlik Bilgisayar daha güçlü olduğunu Zakas, kaydetti.Onların gücüne rağmen, 2013 yılında, mobil cihazlar hala Web geliştirme 1996 sahneye benzer yavaş bağlantıları ile Web performans muzdarip.Yavaş download  Mobil cihazlar-hava veri iletimi, yüksek gecikme bağlantıları “kablolu bağlantı ile masaüstü için oluşturulan Web uygulamaları yeniden gözden geçirmek, daha yavaş CPU ve daha az bellek” kuvvet geliştiriciler ile  tekrar etmek/tepki süreleri, gecikme isteği- hızlı İşlemciler, ve neredeyse sonsuz bellek.”