Dağıtma Grup Sohbet Sunucusu
Dağıtma Grup Sohbet Sunucusu

Microsoft Lync Server 2010, Grup Sohbet iletişim yazılım Microsoft Lync Server 2010 altyapısı bir uzantısıdır. Topolojisine bağlı olarak, tek bir bilgisayarda veya birden çok bilgisayarda Lync Server 2010, Grup Sohbet yükleyebilirsiniz. Mevcut topolojisi hakkında ayrıntılar ve Grup Sohbet Sunucusu yüklemek için gerekli teknik ve yazılım gereksinimleri için, Planlama belgelerinde Grup Sohbet Sunucusu için Planlama.
Kuruluşunuzun uyumluluk desteği gerektiriyorsa, yükleme ve Grup Sohbet Server çalıştıran sunucuları yapılandırma tamamladıktan sonra ayrı bir bilgisayar üzerinde Uygun bir servis kurabilirsiniz. Ayrıntılar için Grup Sohbet Sunucusu için Uygun Hizmet Takılması.
Grup Sohbet Sunucu sanal bir sunucu üzerinde desteklenmiyor. Sanal sunucu, fiziksel sunucu özellikleri eşleşirse 30.000 kullanıcıya kadar destekleyebilir. Bellek dört çekirdekli işlemci ve 8 GB öneririz.
En azından, her topoloji yüklü 2010 LS 2010 ve Microsoft SQL Server veritabanı yazılımı ile bir server ile bir sunucu gerektirir. Veritabanı boyut için, boyutu çoğu mesajın içeriği elde edilir, bu nedenle zaman içinde büyüme belirlemek için günlük ortalama mesaj boyutu ve ortalama ileti hızı tahmin etmek gerekir.