Evet Ya Da Hayır Oyunu Nasıl Oynanır
Evet Ya Da Hayır Oyunu Nasıl Oynanır

Evet Ya da Hayır oyunu gençlik büyük bir grup önünde oynarken, bir kaynaşma, her gencin katılması için daha küçük bir grup ile ya da için mükemmel quickfire, hızlı düşünme, hızlı konuşan bir oyundur.

Evet Ya da Hayır oyunu nasıl oynanır:

Kaynaklar

Bu kaynak ile oynadı, bu yüzden de gençlerle bir şeye ihtiyacın olursa her zaman oyunun bir teşvik olarak kullanmak için mükemmel olabilir, ama hiçbir kaynak yok.

Bunu söyledikten sonra, aşağıdaki kaynakları kullanarak biraz daha oyun geliştirebilirsiniz:

Gong – gong birine “Evet” veya “Hayır” (aşağıdaki videoyu görmek) çarptı. Bunun yerine bir gong diğer alternatifler kaşıkla airhorns, ziller ya da vurmak bir tencere olabilir.
Pek uzun ömürlü, ama ekstra bir rekabet unsuru ekler ve eğer bir ödül istiyorsan ödülü kimin kazandığına karar vermek için kullanılabilir ne kadar zaman gerek yok zamanlayıcı.
Soru – Eğer soru yeterince hızlı düşünebilme hakkında endişeleriniz Varsa, zihninizi boş Oyun sırasında gider diye önceden bunların bir listesini yapın.

Kuralları

Evet Ya da Hayır oyunu kuralları güzel ve basit. Genç bir kişi normalde Evet “veya” Hayır“; ancak, gencin söyleyecek bir ya da bu kelimelerin verilmez cevap” gerektiren sorular uzun bir dizi sor. Ayrıca nod ya kafa sallar Verilmiyor.

Örneğin, hiç kardeşin var mı genç kişiye sorun “olabilir mi?” Kendi doğal eğim cevap “Hayır” veya “Evet”, ama bunun yerine iki – bir erkek kardeşim ve bir kız kardeşim var “gibi bir şey söylemek lazım.

Sonraki soru o zaman üç kardeşi vardı dedin “olabilir mi?” Umarım bu Yok “gibi bir şeyler söyleyerek onları kandırmaya çalışacak, iki tane var”, dava çıktılar. Bu yüzden onların cevabı düşünmek için daha az zaman var olduğunu hızlı bir şekilde sorular sor.

Gençler için “Evet” veya “Hayır” demek için alır, olduğu kadar uzun süre oynamak yerine tutmak ya da 1 veya 2 dakikalık bir zaman sınırı ayarlayın – eğer uzun demeden ya da bu kelimelerin gitmeyi başarabilirlerse, (ya da bir sonraki kişi oynamak için bir şans olur) onlar kazanır.

Kazanan

Demeden iki kelime en uzun süre dayanan kişi.

Evet Ya Da Hayır Oyunu Soruları

Sadece uçlu sorular-kapalı gardiyan onları yakalamak için denemek için bazı açık uçlu sorular atmak kapalı sormayın. Örneğin, (kalın olanlar hayır soruları evet/Evet Ya da Hayır oyunu soruları aşağıdaki dizi deneyebilirsin:

Hiç kardeşin var mı?
Üç dedin?
İsimleri neydi?
Nasıl kardeşinin adı yazılıyor?
Bu ……… kardeşinin adı yazılmış nasıl(tekrar)
Onu yaşından büyük müsünüz?
Kaç yaşında?
İyi geçiniyor musunuz?
Ne en sevdiği spor?
Onunla oynamak mı?
Spor onu daha iyi misin?
Doğum günü ne zaman?
Bugünkü yaş günü için ne aldın?
Hoşuna gitmiş midir?
Oyun Nasıl

Yazının başında belirttiğimiz gibi, bu oyun ayarları her türlü çalınabilir. Ayrıca gençlik Bakanlığının bir konuşma için aşağıdaki konular, bazı gençlik çalışma oturumu başında ön veya kullanmak için mükemmel.

Eğer arkadaşlarınıza karşı hiç arkadaşı zor (ya)Evet olumlu bir şey söylemek için bunu söylemesi bile ne kadar zor olabileceğini akran baskısı –
Konuşma becerileri üzerine bir kelime cevaplar ötesine taşımak için onları teşvik etmek için çalışırken sosyal beceriler
Yukarıdaki sosyal becerileri noktasına benzer mülakata hazırlık, daha konuşkan olmak ve soruları yanıtlayan zihniyet içine almak için daha derinlemesine röportajlar sahte davranış önce bu oyunu oynayabilirsin
Odaklanmış kalmak Eğer oyun oynarken odaklı değillerse, “Evet” veya “Hayır” demek kazara kolay
Günaha – soru soran kişi sadece bildiğin şeyleri yapmak için cazip olduğunuzda, gerçek hayatta olduğu gibi günaha karşı uyanık olmak önemlidir, bunu yapmamalısın diyerek “Hayır” veya “Evet”, bu yüzden sizi kandırmaya çalışıyor