Guvenli Muhabbet Mesajlaşmaları
Guvenli Muhabbet Mesajlaşmaları

Güvenli mesajlaşma, çevrimiçi bir hizmet olarak çalışır. Kullanıcıların güvenli bir mesajlaşma platformu için kayıt. Kullanıcı hesabına bir web benzer (ya da güçlü kimlik doğrulama)-kullanıcı adı ve şifre tabanlı e-posta hesabını yazarak kaydeder. Mesaj merkezi mesajlar güvenli bir SSL bağlantısı üzerinden veya herhangi bir alıcı için diğer aynı derecede koruma yöntemleri ile gönderilebilir. Alıcı (bkz. aşağıda ÜCRETSİZDİR) mesajın kodu alıcının kimliğini doğrulamak için gereklidir ilk kez temasa geçti. Alternatif olarak, Güvenli Mesajlaşma herhangi bir standart e-posta programı üzerinden yazılım yükleme olmadan kullanılabilir.

Güvenli Mesajlaşma güvenli web arayüzü, S/MIME veya PGP şifreli iletişim teslimat farklı türleri vardır: ya da etki alanı veya bireysel e-posta istemcileri e-posta için güvenli bağlantı TLS. Tek bir güvenli mesaj farklı alıcılar için gönderenin hakkında endişelenmenize gerek yok güvenli teslimat farklı türleri ile gönderilebilir.

Güvenli Mesajlaşma güven dinamik kişisel web yöntemi kullanır. Bu yöntem Güven web kimlik doğrulama yaklaşımı, PGP bilinen sentezliyor, hiyerarşik yapıları avantajları, merkezi PKI sistemleri ile bilinir. Belgeleri ile birlikte bu elektronik kimlikler yüksek kalite sağlamak. Bu yaklaşım, kullanıcı odaklıdır ve güven acil ve kişisel önyükleme sırasıyla iptal edilmesine olanak sağlar.

Geleneksel istemci-sunucu e-posta, mesaj verileri yerel sabit diske yüklenir ve bilgisayarda kaybolur, çalınır ya da fiziksel olarak yetkisiz bir kişi tarafından erişilebilir savunmasızdır. Güvenli İletiler genellikle fiziksel olarak daha güvenli bir ağ ya da internet sunucusunda saklanır ve veri gelen veya giden zaman şifrelenir. Ancak, verileri bir bolluk hala uzaktan saldırılar için sunucu çekici bir hedef yapar. Tabii ki, sunucu operatör niyetleri de gündeme gelebilir. Güvenli Mesajlaşma, şirket genelinde ve hassas veri alışverişi ile birçok iş alanında kullanılmaktadır. Finans kurumları, sigorta şirketleri, kamu hizmetleri, sağlık kuruluşları ve servis sağlayıcılar Güvenli Mesajlaşma tarafından koruma güveniyor. Güvenli mesajlaşma kolayca kurumsal e-posta altyapıları entegre edilebilir.