İnternet Ve Sohbet Siteleri İle Bilmedikleriniz Nelerdir?
İnternet Ve Sohbet Siteleri İle Bilmedikleriniz Nelerdir?

İnternet insanların büyük bir sayı ile iletişim kurmamızı sağlar. Çocuklar ve farklı şehirlerden ve köylerden yetişkinler ile bağlayın, dünyanın çok uzak bölgelerinden bile edemeyiz. Gençler için özellikle çekici olanı İnternet iletişim başka yollarla elde edilemez bir anonimlik sağlar. Bu gizliliği açığa çıkar ve herkes kim gibi şekil ve olmak istedikleri şey, bu da demektir ki, kişisel temaslar, bunu daha yakından iletişim kuran insanları neden olmaktadır. Bazen samimi niyetleri olmayan yetişkinler çocuk gibi rakam olabilir. Online arkadaşların kendileri hakkında onlar kadar sen de biliyorsun bunu akılda tutmak önemlidir.
Bazen gizli bir gündem ile sadece yetişkin sohbet odası, sohbet aktif olarak katılmadan olabilir. Bu şekilde çocuğa ve çıkarlarını onun hakkında bilgi toplamak. Çocukla sohbet etmeye başladıklarında sohbet odasında herkes mesajları görmek için, genellikle genel sorular soruyorlar. Bundan sonra yetişkin çoğu program tarafından desteklenen daha fazla iletişim için özel bir forum önerebilir. Bu noktada bir pedofili güvenli çocuk için evde yalnız mısın? ‘gibi sorular sorarak konuşmak ne kadar tespit edebilme, ‘Başka kim oda bilgisayarın hangi bilgisayar kullanır?’ veya‘?’
Eğer böyle bir durum varsa ve kullanıcı bilgisayarın odanda olduğunu evde yalnız mısın, söyle, pedofil sohbet devam eder ve bir dizi soru ile senin güvenini kazanmak için çalışacağız.
İlk sübyancı arkadaşın ve okul gibi ortak şeyler hakkında konuşmak, dışarı çıkmak, müzik, hobiler ve ilgi alanları olduğu gibi güven kurmak istiyor. O zaman cinsellik hakkında sohbet başlar. Normal olduğunu ve ‘herkes yapıyor’ sizi ikna etmek için, pedofili olabilir, e-posta, bu tür etkinliklere diğer insanlar ya da çocukları gösteren fotoğraflar gönderin.
Fotoğraflar göndermiş olması, pedofil bir başkası resimler’ görürse sorun olabilir çünkü fotoğrafları silmek isteyerek aranızda güven düzeyini artırmak için deneyebilirsiniz, ve aynı zamanda her şeyi gizli tutmak ve asla sohbet kimseye söyleme sana güveniyor s/söyleyebilir. Bu iletişim türü, pedofil sizinle tanışmak isteyecektir.