Kadınlarda Regl Olmak Ne Demektir
Kadınlarda Regl Olmak Ne Demektir

Ne kadar sürecek, hangi gün ağır, gün kötü hissedersin olacak süre beklemek ne bildiğiniz. Bu kadar anormal, bu kahverengi akıntı veya koyu kahverengi kan gibi bir şey yerinde olduğunda, endişeli olabilir.

Her kadının farklı adet karşılaşır. Döngüsü saat gibi çalıştırın, birkaç kramplar ve kısa süreli olabilir. Uzun ortaya çıkınca da ne kadar süreceğini diğer kadınlar yataktan kendi döneminin ilk birkaç gün çok yoğun kanama için almak mümkün olmayabilir, ve asla bilemezsiniz. Eğer düzenli, öngörülebilir bir dönem olsa bile, aydan aya değişim fark edebilirsiniz.

Kahverengi kan normal mi?
Çoğu durumda, döneminde kahverengi kan normaldir.

Kan rengi ve kıvamı adet döngüsü boyunca değiştirebilirsiniz. Bir gün, kalın ve biçimsiz sonraki ince ve sulu olabilir. Parlak kırmızı ya da kahverengi, ağır veya hafif olabilir. Dönemleriniz uzunluğu rahatsızlık, ağırlık ve düzeyde değişir normaldir.

Kahverengi kan genellikle döngüsünün sonuna doğru mevcut. Vücut döngüsünün ilk birkaç gün içinde rahim astarı döken, kan normalde kırmızı. Ancak, döngüsünün sonuna yakın, boşalan kan eski ve renksiz olabilir.

REKLAM

Bazen, kanama veya kahverengi akıntı döngüsü ortasında oluşur, yumurtlama sırasında. Bu sadece menopoza yaklaşan dönemleri, doğum kontrol başlayan kadın ya da kadınlar için başlayan genç kızlarda daha sık görülür. Dönemleri arasında kanama karşılaştığınızda, bir sorunun belirtisi değil emin olmak için doktor ya da hemşire uygulayıcısı görmelisiniz.

Doğum kontrol belirli türleri süresince, hatta dönemleri arasında kahverengi akıntı neden olabilir. Bu Nexplanon olarak doğum kontrol implantları, bar “olarak bilinen vardır.” Doğum kontrol hormon düzeyleri Etkiler, Bu yüzden birçok durumda kahverengi akıntı normaldir, dönem başında bile.

Normal değil
Bazen, diğer belirtiler eşlik kahverengi, kanlı akıntı bir soruna işaret ediyor olabilir.

Eğer hamile ve yaşıyor kahverengi renkli kanama varsa doktorunuza söyleyin. Bu bir şey hamilelik ile yanlış olduğu anlamına gelebilir. Acil tıbbi bakım gerekebilir.

Eğer karşılaşırsanız doktorunuza başvurunuz:

artık son 7 gün daha süreleri
dönemleri arasında dönemleri veya 35 günden arasında 21 günden az süre varsa
3-6 aydan daha fazla bir süre olmaması
dönemleri arasında kanama
seksten sonra kanama
menopoz sonrası kanama
her zaman (herhangi bir renk) lekelenme ay boyunca
vajinada ağrı ya da alt karın
ateş bir enfeksiyon belirtisi olabilir
yorgunluk
normal süresi akış ötesinde ağır kanama
(RİA)rahim içi bir cihaz yerleştirildikten sonra kahverengi akıntı
meme kanseri tedavisi çekerken kahverengi akıntı görmek