Murat Boz Kimdir
Murat Boz Kimdir

Murat Boz Karadeniz Bolu’da 7 Mart 1980 doğdu, Türkiye, şu anda İstanbul Türk pop şarkıcısı bulunur.
(Zonguldak) Karadeniz Bolu’da ilk ve orta öğrenimini tamamladı, sonra 1995-1996 yılında İstanbul’da lise odaklı bir Güzel Sanatlar Akademisi’ne devam etti. Zamanda çeşitli müzik salonlarında, arka planda bir vokalist olarak müzik kariyerine devam etti.
Murat Boz 1998 Yılında(Milli Gazete) Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen lise öğrencileri için bir yarışma erkek vokalist olarak ilk koşucu kadar oldu.
1999 yılında Bilgi Üniversitesi Caz vokal bölümü mezun oldu.2003 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı’nda eğitimine devam etti.

Murat Boz(ya da sahne performansı ya da albümler): Tarkan, Ajda Pekkan, Shakira, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Hepsi grubu, Hande Yener ile çalışmış isimlerden Bazıları. Ayrıca(reklamlar) reklam farklı kayıtları , Mc Donalds, İstikbal ve Cola Turka gibi görülebilir.
2006 yazında, tek bir başarı olduğunu kanıtladı Murat Boz ilk single yayımladı – aşk bulamıyor Aşkı Bulamam Ben (ben). Müzik kariyerine devam eden ilk albümünü de daha fazla Türk müzik piyasasında onu tahrikli bile büyük bir başarı olduğunu kanıtladı Maksimum – 2007 yılında yayınladı. Bültenleri de Stardium etiketi altında yapıldı.