Sağlık-Sırt Ağırması
Sağlık-Sırt Ağırması

Lafyap olarak sağlığa çok önem vermekte olduğumuzdan dolayı hemen hemen her hafta’da bir size sağlıkal ilgili olabilecek olumsuz durumlarından bahsediyoruz ve aydınlatmaya çalışıyoruz sizleri. Bugünkü konumuzda Sırtın Ağırması. Spinal manipülasyon alt-sırt ağrısı küçük bir fark olabilir, ama hemen geri taklalar atacak olman mümkün değil, Bugün Amerikan Tıp Derneği dergisinde yayınlanan bir analize göre.

Spinal manipülasyon bel ağrısı kısa süreli düşük olan insanlar arasında ağrı ve fonksiyon “mütevazı iyileştirmeler” ile bağlantılı olduğunu 26 önceki çalışmalar alınan bu araştırma, bulundu. Ağrı 10 üzerinden bir puan ortalaması geliştirilmiş.

Analiz çok daha uzun süren kronik bel ağrısı, insanların içermiyordu. 2011 Cochrane review spinal manipülasyon, kronik bel ağrısı için diğer tedaviler daha iyi ya da daha kötü olduğuna iyi bir kanıt bulmak için başarısız oldu.
Mehling spinal manipülasyon ve diğer kayropraktik terapiler kim UCSF biliyor iki doktordan biridir. Yeni çalışma ve birlikte sırt ağrısı için nedenleri farklı olabilir birçok kişi topaklar dedi.

Bu nedenle, acı içinde cansız ortalama bir damla gerçekten gözle görülür bir fayda gören insanlar gizlemek olabilir.  Los Angeles VA Tıp Merkezi’nden Dr. Paul Shekelle, çalışmanın yazarlarından biri ve bir doktor, herkes tam bir nokta parası alır gibi değil, “dedi. “Bazı insanlar sıfır almak, ama bazı insanlar çok daha fazla.”