Sağlıklı Besinler
Sağlıklı Besinler

Birçok gıdalar en iyi kalp tutmaya yardımcı olabilir. Bazı yardım, yüksek kan basıncı. Diğerleri sıraya kolesterol tutmak. Yani alışveriş sepeti için bu öğeleri ekleyin:

Somon
Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olduğu için bu okyanus balık olacak, en iyi seçenek. Vermont Üniversitesi Beslenme Rachel Johnson, PhD, RD, Bickford Profesör “Omega-3’ler bir anti-pıhtılaşma etkisi, kan akışının devam ediyorlar” diyor. Ayrıca kalp hastalıklarına yol açabilir yağ (bir tür) trigliserid düşürmeye yardımcı olur.

Amerikan Kalp Derneği, yağlı balıklar her hafta en az iki porsiyon hedefleyin diyor. Bir porsiyon 3.5 gram. Bir bilgisayar fare biraz daha büyük bir şey.

Diğer seçenekler: Ton balığı, alabalık, sardalye ve uskumru.

Ceviz
Fındık 5 gram her hafta kemirerek yarısında kalp hastalığı riskini azaltabilir. Ceviz “iyi” yağlar var. (Tereyağı gibi) doymuş yağların yerine bu yağ kullanırken, “kötü” kolesterol azaltmak ve “iyi” HDL kolesterolü yükseltmek.

Ceviz de omega-3 yağ iyi bir kaynağıdır. (Balık gibi omega-3’ler aynı tür yok ama.)

Ahududu

Bu meyveleri polifenoller vücuttaki serbest radikalleri zarar mop-up antioksidanlar ile yüklenir. Ayrıca her iki inme riski ile bağlantılı olan lif ve C vitamini, teslim ettiler.

Diğer seçenekler: Herhangi bir büyük seçimlerdir … çilek, yaban mersini, böğürtlen, çilek. Genel olarak meyve ve sebzelerin besin ve lif çünkü mükemmel bir seçim olur.

Yağsız veya az yağlı Süt veya Yoğurt

“Süt ürünleri potasyum, düşürücü etkisi kan basıncı vardır,” diyor Johnson. Az yağlı ya da yağsız süt seçtiğinizde, hiçbir doymuş yağ, kolesterol yükselten yağ tür küçük olsun.

Diğer seçenekler: En meyve ve sebzeler de bazı potasyum, Johnson diyor. Muz, portakal, patates ve özellikle iyi kaynaklarıdır.

Nohut

Fasulye (mercimek, diğer türlü) nohut ve diğer baklagiller bir üst çözünebilir lif çentik kaynak “kötü” kolesterol düşürebilir lifi tür. Eğer konserve fasulye satın alırsanız, düşük sodyum veya tuz ilave çeşitleri (sodyum kan basıncınızı yükseltebilir. Suya eklenen tuz yıkayın iyice durulayın).