Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme konusunda sıkı diyet kısıtlamaları, gerçek olamayacak kadar ince kalmak ya da seni seviyorum gıdaların kendinizi mahrum. Bunun yerine, duygu harika, daha fazla enerjiye sahip olmak, sağlığını geliştirmek ve duygudurum dengeleyici. Eğer orada tüm çelişkili beslenme ve diyet tavsiyeleri bunalmış hissediyorsanız, yalnız değilsiniz. Belirli bir yemek sizin için iyi olduğunu söyleyen her uzman için, birbirine tam tersini söyleyerek bulabilirsiniz gibi görünüyor. Ama bu basit ipuçlarını kullanarak, karışıklık kesti ve bedeniniz için olduğu kadar zihniniz için iyi bir lezzetli, zengin ve sağlıklı bir diyet oluşturmak için nasıl öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Nasıl Zihinsel Sağlık Artırabilir?

Sağlıklı bir kilo korumak ve bazı sağlık sorunları önlemek yardımcı olabilir yeme ama diyet de sizin ruh ve mutluluk duygusu üzerinde derin bir etkisi olabilir. Çalışmalarda işlenmiş et depresyon, stres, bipolar bozukluk, anksiyete ve yüksek oranları ile, paket yemek, yemek yemek, ve şekerli yiyecekler ile dolu tipik bir Batı diyet—yeme bağlı. Sağlıksız bir diyet yemek gibi DEHB, Alzheimer hastalığı ve şizofreni gibi, ya da gençlerde intihar riskini ruh sağlığı bozukluklarının gelişiminde bir rol oynayabilir bile.

Daha fazla taze meyve ve sebze, evde yemek pişirme ve şeker ve rafine karbonhidrat alımını azaltarak, diğer taraftan, yeme ruh sağlığı sorunları riski düşük ruh ve artırmak için yardımcı olabilir. Zaten akıl sağlığı sorunu tespit edildi, iyi yemek belirtilerinizi kontrol etmek ve hayatınızın kontrolünü yeniden kazanmak yardımcı olabilir.

Ne Sağlıklı Bir Diyet Oluşturmaktadır.

Sağlıklı beslenmenin aşırı karmaşık olmak zorunda değildir. Bazı belirli gıdalar ya da besin ruh hali üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu gösterilmiş olsa da, en önemli olan genel beslenme alışkanlıkları. Sağlıklı bir diyet desen taşı mümkün olduğunca gerçek gıda ile işlenmiş gıda yerine olmalıdır. Yemek yemek doğa, çünkü bu şekilde büyük bir fark yaratabilir, ve kendini böyle yaratmış mümkün olduğunca yakın.