Sağlıklı Yaşam Hakkında Bilmedikleriniz
Sağlıklı Yaşam Hakkında Bilmedikleriniz

Sağlık genellikle zihni, iyi olmanın genel bir duygu-bu da sonuç olarak beden ve ruh sağlıklı bir denge anlamına gelmektedir. Halbert L. Dunn, M. D., cümle, yüksek seviye wellness kullanarak 1950’lerde başladı, Arlington, Virginia’da bir Evrensel Üniteryen kilisesinde bir dizi konferans, Amerika Birleşik Devletleri’nde dayalı bu yana alternatif tıp bağlamında kullanılmıştır. Bireysel yetenekli potansiyeli maksimize yönelik olan işleyen entegre bir yöntem olarak “sağlık tanımlanmış. Bireysel denge ve işleyişi nerede ortamında maksatlı yön sürekliliği korumak gerekir.” Sağlık (p çalışmasını hiç doğru ilerleme yönü-yüksek potansiyel “olduğunu” da belirtti. 6). Dunn da sağlık olarak sağlık açıklanan, “hastalık olmaması daha sağlıklı yaşam bugünkü köşe bir kavram kalır.” Dunn hiyerarşik olarak sağlıklı yaşam gördüm: sağlıklı yaşam ve daha yüksek olanlar daha düşük seviyeleri ve amaç üst düzey sağlık için başladıkları yere kadar herkes hareket etti. Sağlıklı yaşam modern kavram değil, ancak, 1970’lere kadar popüler hale geldi.
Sağlıklı yaşam için alternatif yaklaşımlar genellikle iki farklı ifadeleri: sağlık ve sağlıklı yaşam, sağlıklı yaşam programı ile gösterilir. Sağlık programları bu tür sağlık artırmak için alternatif tıp teknikleri sunuyoruz. Bu teknikler aslında fiziksel sağlığını iyileştirmek olup olmadığı çok tartışılan ve tartışmalı bir konu. James Randi ve James Randi Eğitim Vakfı sağlık bu alternatif yeni çağ kavramının açık sözlü eleştirmenler vardır. Sağlıklı yaşam peşinde davranışlar genellikle birçok sağlık ile ilgili uygulamalar, bu sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak ve doğal terapiler kullanarak içerir.
Sağlıklı yaşam, lüks bir uğraş olarak karşılanmaktadır yiyecek, barınak ve temel tıbbi bakım için temel ihtiyaçlar sonra cesedi devlet yönetme içerir çünkü belli ki daha zengin toplumlarda bulunur. Sağlıklı yaşam peşinde uygulamalı, aslında uygulamaları, refah yan etkileri, obezite ve hareketsizlik olarak saptanabilir. Sadece orta sınıf, yeni zengin bir halk kendini geliştirme sağlık ve diğer formları takip için zaman ve kaynaklara sahip olduğunda sanayileşmiş dünyada ortaya çıkan ve bir kez başladığında sağlıklı yaşam 19. yüzyılda başlayan popüler bir kavram olarak büyüdü.