Sağlıklı Yaşamanin İpuçları
Sağlıklı Yaşamanin İpuçları

Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği; günde üç öğün yemek; bu akşam büyük bir yemek olması gerekmez hatırlamak önemlidir. Sağlıklı yaşam ipuçları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.
Gıda tüketimi dökme, meyve, sebze, tam tahıllar ve yağsız veya az yağlı süt ürünleri oluşmalıdır.
Fasulye ve fındık ağırlıklı yağsız et, kümes hayvanları, balık, fasulye, yumurta ve fındık () seçin.
Etiketleri üzerinde ilk listelenen öğeler maddeler yüksek konsantrasyonlarda içerir çünkü doymuş yağ oranı düşük gıdalar, trans yağlar, kolesterol, tuz ve şeker ilave seçin; etiketleri bak.
Kontrol kısmının boyutları; açlığını gidermek ve yemeyi en küçük porsiyon yiyin.
Aperatifler aşırıya kaçmadan tamam ve meyve açlığını gidermek için, tam tahıllar ya da fındık gibi öğeler içermeli ve aşırı kilo neden olmaz.
Gazlı içecekler ve şekerli içecekler çok fazla kalori çünkü soda ve şeker-gelişmiş içecekler önlemek; Diyet içecekler bazı insanlar aç ve yiyecek tüketimi artırmak iyi bir tercih olmayabilir.
Reflü ve kilo azaltmak için yatmadan önce büyük bir yemek yemeyin.
Eğer bir kişi kızgın ya da üzgün olduğu zaman yemek bu durumları çözmez ve altta yatan sorunları daha da kötü yapabilir.
Şekerli yiyecekler ile ödüllendirme çocukların kaçının; böyle bir desen insanlar için yaşam boyu bir alışkanlık haline gelebilir.
Yaz aylarında ağır yemeklerden kaçınmak, özellikle sıcak günlerde.
Vejetaryen bir yaşam tarzı sağlıklı yaşam ve kilo kaybı için teşvik edilmiştir; vejetaryenler, hekimler ile yeterli vitamin, mineral aldığınızdan emin olmak için kontrol edin, ve onların gıda demir.
yukarıdaki yemek yiyecekler en zararlı bakteri ve diğer patojenleri yok eder; eğer meyve ya da sebze gibi çiğ yiyecekler yemeyi tercih ederseniz, iyice (güvenli değil yemekten önce su içmek için) tedavi koşu ile yıkanmalıdır.
Herhangi bir tür çiğ veya az pişmiş et yememek.
Özel durumlar için ipuçları:

Şeker hastalığı olan insanlara yönelik olarak yukarıdaki ipuçlarını kullanın ve glikoz düzeylerini izlemek gerekir; günlük kan şekerinin olabildiğince normale yakın tutmaya çalışın.
(Gece vardiyaları, üniversite öğrencileri, askeri) olağandışı çalışma programları ile insanlar kahvaltı, öğle yemeği uymak için çalışmalısınız, ve akşam en az meze ile rutin.
Gıda hazırlama insanlar gres yağlı veya kızartma yiyecekler kullanmaktan kaçınmalısınız.
(Vücut yağ) kilo vermeye çalışan insanlar yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durun ve özellikle sebze, meyve ve fındık yemek ve belirgin et ve süt ürünleri/onun alımını azaltmak gerekir.
Erken kilonuzu, gıda alımını kontrol edemiyorsanız doktora başvurun, ya da şeker hastalığınız varsa ve kan şekeri düzeylerini kontrol edemez.