Seks Ticareti
Seks Ticareti

Yobazlaşan dünyanın insanları giderek türlü türlü kötü alışkanlıklara bulaşmaktadır. Bunun nedeni de küresel dengenin artık çok zor günlerden geçmesi ve büyük ülkelerin küçük ülkeleri yobaz bir ülke haline getirmelerinden dolayıdır. İnsanlar da artık ne yapacağını bilmedikleri için genelikle bayanları satmakta, bayanların bedenleri üzerinden para kazanmaktadır. Bizlerde bunun bütününe seks ticareti diyoruz.

Seks kölesi olan bir çok fakir ülkelerin insanları artık genelikle Avrupa ülkelerine kaçak yollardan gelerek bedenlerini para karşılığıyla satmaktadır. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Moldova gibi meşhur ülkeler gelmektedir. Şimdilerde ise Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan gibi ülkelerin güzel ve çekici bayanları da Avrupa ülkelerine ve hatta Türkiye’ye gelerek seks makinesi haline geliyorlar. Seks ticareti ABD ve küresel boyunca var olan modern kölelik şeklidir.

Seks tacirlerinin yetişkinlere ve çocuklara karşı ticari cinsel eylemleri yapmaya zorlamak için zorlama, şiddet, tehdit, yalan, borç esaret, ve diğer formları kullanın. ABD federal yasalarına göre, ticari cinsel ilişkiye bağlı 18 yaşın altındaki herhangi bir küçük kaçakçısı kuvvet, dolandırıcılık, zorlama veya kullanılan olup olmadığına bakılmaksızın seks ticareti kurbanı.

Seks ticareti mağdurlarının karşılaştıkları durumlar ölçüde değişebilir. Birçok kurban, Romantik sonra güçleri ya da fuhuşa onları manipüle eden biriyle birlikte olmak. Diğerleri bir işi yanlış bir söz, böyle bir modelleme veya dans gibi kullanıyor. Bazı ebeveynleri ya da diğer aile üyeleri tarafından cinsel satmak zorunda kalıyor. Birkaç gün veya hafta için ticareti bir durum söz konusu olabilir, ya da yıllarca aynı ticaretine kalabilir.

Seks ticareti mağduru  yabancılar, kadınlar, erkekler, çocuklar ve LGBTQ bireyler olabilir. Savunmasız nüfus sık tacirleri tarafından hedef, kaçak ve evsiz gençlik, aile içi şiddet, cinsel saldırı, savaş, ya da sosyal ayrımcılık gibi mağdurlar vardır.

Seks ticareti sahte masaj işletmeler de dahil olmak üzere mekanları bir dizi, online reklam veya eskort hizmetleri ile, konut genelevlerde oluşur, sokakta kamyon durur, ya da oteller ve moteller at ya.