Sigara Bırakma Teknikleri
Sigara Bırakma Teknikleri

Değerli okurlarımız sizlere ölüm makinesi olan sigarayı nasıl bırakacağınızı hakkında detaylı bir şekilde anlatacağız. Sigarayı nasıl bırakırım? Sigarayı bırakmak için neler yapmak gerekiyor? Sigaradan kurtulmak için hangi tür spor egzersizleri yapabiliriz gibi konular hakkında bilgi sahibi edeceğiz sizleri.

Sigara bırakma teknikleri arasında en önemli unsur özgüvendir. Bu özgüven ise sigarayı kesin bırakırım şeklinde olmalıdır. Tek bir sigarayı bırakma yöntemi herkes için değil. Olanları sizin için doğru olabilir karar vermek sigarayı bırakma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sigara bırakma tedavisi üç aşamadan oluşur: hazırlık, müdahale ve bakım oluşur. Hazırlık çıkmak için sigara içen motivasyonu artırmak ve başarılı olabilir o güven inşa etmeyi hedefliyor. Müdahale sigara yoksunluk ulaşmak için yardım etmek (veya bir kombinasyonu) formları herhangi bir sayıda alabilir. Bakım, destek, başa çıkma stratejileri ve alternatif davranışlar da dahil olmak üzere, sürekli perhiz için gereklidir. Başarıyla çıkmak en çok sigara içen kendi kendilerine rağmen, birçok noktada sigara tarih boyunca bırakma programları kullanın. Ayrıca, birçok kişi bir sağlık uzmanının tavsiyesi üzerine bırakmaya karar hareket. Biraz da kamu ya da gönüllü bir ajans, bir kitap, bir kaset veya reçetesiz satılan bir ürün, bir sigara bırakma kiti desteklenmiş. Hala diğerleri kitlesel medya kampanyaları gibi Büyük Amerikan Smokeout, ya da topluluk programları olarak yardım almak. Danışmanlık, gönüllü ve ticari klinikler, nikotin replasman stratejileri, hipnoz, akupunktur ve davranışsal sorunları sigara alışkanlığını kırmak için kullanılan başka yöntemler de vardır. Birden fazla tedavi içeren programlar tek müdahaleler daha başarılı. En çok sigara içenler için sigarayı bırakma için en uygun maliyetli strateji tek başına çıkma içerir ve aynı zamanda sağlık meslek tavsiyesi üzerine hareket ya da böyle çıkın içilmeyen bir rehber gibi bir yardımı olabilir kendine. Daha ağır, daha fazla bağımlı sigarayı bırakmak için birkaç denemeden sonra resmi programları bulmak için daha olasıdır. Birçok kişi sigarayı bırakmak, ama uzak kalmayı sigara bakım, destek ve ek teknikler, bu tür nüks önleme gerektirir. Doktor, Diş Hekimi ve diğer sağlık uzmanları, sigara içen hastaları için önemli yardım sağlayabilir. Bırakma oranları ise klinisyen sadece basit bir tavsiye ve uyarılar (örneğin, danışmanlık, destek) daha fazla yardım sağlamak daha iyi olabilir. Klinisyen ayrıca nikotin sakızı ya da transdermal yamalar gibi nikotin replasman ürünleri sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu ürünler nikotin güçlü fizyolojik bağımlılığı kanıt göster sigara içenler için özellikle yararlıdır. Sigaraya karşı tutumları önemli ölçüde değişti. Sigara içmek akciğer kanserine neden olduğu 1950’lerde, Amerikalı yetişkinlerin %50 sinden daha azı inanıyordu. 1986 yılında bu oran %92’ye yükseldi. Halkın büyük bir çoğunluğu halka açık yerlerde ve şantiyelerde sigara içilmesini yasaklayan politikalar yanadır. Hiç sigara içmemiş tüm Amerikalıların yarısı sigara 1988’de durmuştu. Sigara, bırakmak istiyorum fazla %70 rapor devam edenler. Sigara bırakma yöntemleri ile ilgili bilgilerini arttırarak, sağlık profesyonelleri destek ve sigarayı bırakmak isteyen tiryakiler büyük çoğunluğu teşvik edebilir.