Telefondan Radyo Dinlemek
Telefondan Radyo Dinlemek

Herkes cebinde internet taşıyacak duruma gelmiştir, henüz radyo ve televizyon insanlar acil durumlarda bilgi almak birincil yolu kalır. Yani bir felaket güç bayıltır ve hücre hizmet aşağı alır—bu hükümet acil uyarıları ile birlikte neler olduğunu bir radyo ihtiyacınız olacak.

 

Yayıncılar ve kamu güvenliği yetkilileri, uzun evrensel FM çip etkinleştirmek için cep telefonu üreticileri ve kablosuz taşıyıcılar çağırdı, ve son zamanlarda Kanada’ya kampanyası getirdi. Ulusal Kampüs ve Toplum Radyo Derneğin Barry Rooke akış verileri kar çünkü gemileri çok küçük bir mali teşvik var, diyor. Ama kablosuz endüstrisi etrafında geliyor ve FM radyo ile bir telefon isteyen herkes birini bulamadığını söylüyor.
FM yeteneği Qualcomm tahrik modeme neredeyse her cep telefonu, iPhone da dahil olmak üzere içinde pişirilir. Bir akıllı telefon üzerinde bir ayarlama gelişmekte olan ülkelerde yaygın olduğu, bu yüzden farklı pazarlar için farklı bir modem yüklemek çipi devre dışı bırakmak için kolay NextRadio, FM için bir radyo-tuner app Paul Brenner, CEO, diyor telefonları. Üreticiler çipi aktive edebilir, ancak bunu yapmak için karar genellikle taşıyıcı aittir. Müşteri, kötü şans Verizon olursan. AT&T ve T-Mobile tüm Android telefonları için aktivasyon kucaklayan, 2013 yılında yapılan hareket Sürat takip ediyor.

Apple en büyük engel kalır. Şirket yorumlarınız için birden fazla talebine yanıt vermedi, ama eleştirmenler Bir Yener, Apple, Müzik ve diğer yayın hizmetleri baltalamak olabilecek bir şey yapmak için çok az teşvik vardır.

Kongre yılda bu konuda birden fazla oturumlar düzenledi ve FCC FM özelliği etkinleştirmek için cep telefonu üreticileri ve taşıyıcıları gerektirebilir, ama emirle hareket etmeye isteksiz olmuştur. Ajans Başkanı Tom Wheeler, geçen yıl konu pazarda kendisi çözmek olabilir milletvekillerine anlattı. “

Yayıncılar hükümetin adım, ya da için yaygara değil. Uzun insanların telefonlarında melodi izin taşıyıcılar çağırdı Ulusal Halk Radyosu, Michael Reskin “zorunlu kılan ya da kamu politikası gereği gibi FM çip aktivasyon gerektiren muhtemelen gitmek için yol değildir,” diyor. Dinleyicilerden sürekli baskı üreticileri ve taşıyıcıları gelmek isteyecektir inanıyor. O zamana kadar, muhtemelen transistörlü bir radyo almak için her ihtimale karşı iyi bir fikirdir.