Televizyondaki Evlilik Programları Yasaklandı
Televizyondaki Evlilik Programları Yasaklandı

30 Nisan 2017 KHK kararıyla Televizyonda yürürlükte olan Zuhal Topal’la , Kısmetse Olur, Esra Erol gibi evlilik programları sözde Türkiye’deki evlilik ahlakanı bozdukları gerekçesiyle yoğun şikayetler üzerine alınan KHK Kararı ile yasaklandı.

689 ve 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ohal kararıyla, Resmi gazete mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre artık tüm evlilik programları yayından kaldırılacak. Geçenlerde Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş Evlilik programlarıan dair bir açıklama yapmıştı. Khk kararıyla artık gündem uzun süre meşgule decek bu evlilik programları artık izlenilmeyecektir.

Evlilik programları bilidiği üzere hem Türkiye, hem Azerbaycan ve diğer ülkelerde oldukça izlenme rekorları kırıyordu. Bu evliliklerin sahte evlilik olduklarını izleyicileri kandırarak oldukça para reyting kazanıyorlardı. Yoğun şikyetelr üzereine toplum ahlakı ve evlilik üzerindeki yanlış beyanlar ile programlar kaldırıldı.

Rtük’e oldukça vatandaşların şikayeti üzerine bu konu Bakanlar kuruluna gidip Bakanlar kurulunun KHK Ohal kapsamında yürürlükten kaldırıldığı belirtildi. Özelikele vlilik programlarına katılanlar İNSTAGRAM üzerinden yoğun takipçi elde ettikleri ve sadece reklam amaçlı Ajanslardan gelen insanların barındırıldığı kesinleşti.